Column hoofdredacteur
Hoe ga je als bedrijf om met polycrises?
Hoe ga je als bedrijf om met polycrises?

In deze turbulente tijden worden bedrijven geconfronteerd met een toenemende complexiteit van uitdagingen. Het is niet langer voldoende om slechts één crisis aan te pakken; we bevinden ons in een tijdperk van polycrises, waarin bedrijven te maken hebben met meerdere problemen tegelijkertijd. Of het nu gaat om economische recessies, toenemende eisen vanuit de overheid of technologische disruptie: het vermogen om effectief om te gaan met polycrises is cruciaal voor het voortbestaan en de groei van een organisatie.

Dit artikel is gepubliceerd in Kwaliteit in Bedrijf 02-2024,

Maar hoe kunnen bedrijven deze complexe situaties aanpakken? Hoe kunnen ze veerkrachtig blijven en zichzelf blijven heruitvinden? Volgens mij zijn er zes tips te geven:

Lees verder…

Ben jij verantwoordelijk voor QHSE binnen jouw organisatie? Dan is Kwaliteit in Bedrijf voor jou dé bron om geïnformeerd te blijven over jouw vakgebied.

Word lid van Kwaliteit in Bedrijf en krijg toegang tot dit artikel én honderden andere verdiepende artikelen, praktijkverhalen en inzichten voor jouw vakgebied.

Ben je jouw wachtwoord vergeten? Klik dan hier.

Door:

Hugo
van der
Horst
Hoofdredacteur Kwaliteit in Bedrijf

(Advertentie)

Nieuwste artikelen

De verborgen monsters van de zorg
Moeras
Van papieren checklists naar digitaal kwaliteitsmanagement: waarom documentbeheer niet genoeg is
2026-07-28podcast_Kwaliteit in Controle
Verboden woorden in een auditrapport
Matthijs_column
Van controle naar sturing: hoe je inspeelt op ISO 9001 en ontwikkelingen richting 2026
Van controle naar sturing: hoe je inspeelt op ISO 9001 en ontwikkelingen richting 2026
‘Het ligt niet aan de AI’ – de ongemakkelijke waarheid over AI-implementatie
blog-hero-ongemakkelijke-waarheid-over-ai-implementatie