Column hoofdredacteur
Een wereld die wij niet meer begrijpen…
Een wereld die wij niet meer begrijpen…

We worden dagelijks en in snel toenemende mate geconfronteerd met complexe factoren die ons leven, onze organisaties en onze teams beïnvloeden. We proberen de beste keuzes te maken op basis van onze kennis, ervaring en intuïtie. Maar wat als ik je vertel dat onderzoek heeft uitgewezen dat mensen eigenlijk maar vijf parameters tegelijkertijd in ogenschouw kunnen nemen bij het maken van beslissingen? Dit betekent dat veel dingen te complex zijn om door mensen alleen te worden overzien. 

Dit artikel is gepubliceerd in Kwaliteit in Bedrijf 01-2024,

Onze hersenen zijn ongelooflijk krachtig, maar ze hebben dus ook hun grenzen. Dit betekent dat we vaak simplificaties moeten maken en ons moeten concentreren op de meest relevante informatie. Dit heeft belangrijke implicaties. Als we een complex probleem proberen op te lossen of een strategische beslissing moeten nemen, kan het zijn dat we belangrijke informatie missen omdat deze buiten onze vijf ­geselecteerde parameters valt.

Verder lezen?

Leden lezen het (online) magazine en alle artikelen, ook bezoek je onze events gratis of met korting.  

Ben jij verantwoordelijk voor QHSE binnen jouw organisatie? Dan is Kwaliteit in Bedrijf voor jou dé bron om geïnformeerd te blijven over jouw vakgebied. Lid worden kan al vanaf € 8,75 ex. BTW per maand. 

Ben je jouw wachtwoord vergeten? Klik dan hier.

Door:

Hugo
van der
Horst
Hoofdredacteur Kwaliteit in Bedrijf

(Advertentie)

Kwaliteit in Bedrijf, maart-april 2026

In dit nummer lees je o.a. deze artikelen:

  • De kracht van de dagstart
  • Het middenmanagement als kantelpunt van verandering
  • Waarom digitale soevereiniteit nu een QHSE-taak is
  • Corrigerende maatregelen: de structurele verbetering
  • Zijn we veerkrachtig, weerbaar en wendbaar?
  • Wat als teams vastzitten in de onderstroom?
  • Kwaliteit is mensenwerk…
  • Columns van Hugo van der Horst, Kjeld Aij, Huib Oostdijk en Matthijs Dierick