Close Menu
    Nieuw

    Bekostiging van domeinoverstijgende samenwerking in de zorgverlening is nog vaak lastig

    31 mei 2024

    Nieuwe ISO-norm moet bijdragen aan vertrouwen in AI

    15 april 2024

    Vooruitzicht sectoren: Bouw krimpt, IT-sector groeit sterk

    11 april 2024
    LinkedIn
    • Nieuwsbrief
    • Digitaal magazine
    • Inloggen
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    • Home
    • Artikelen
    • Cybersecurity event
    • ISO boek
    • Magazines
    • Vacatures
    • Partners
      • Overzicht partners
      • Ook partner worden?
    • Lid worden
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    Home / Eerste inzamelaars uit de startblokken voor gescheiden inzameling verpakkingen bedrijfsafval
    Nieuws

    Eerste inzamelaars uit de startblokken voor gescheiden inzameling verpakkingen bedrijfsafval

    21 november 2022Geen reacties3 Mins Read
    Share
    LinkedIn Facebook Twitter WhatsApp Email

    Het Afvalfonds Verpakkingen en Nedvang hebben bekendgemaakt de eerste overeenkomsten te zijn aangegaan met afvalinzamelaars PreZero, Renewi, Remondis, RD4, Omega en Midwaste (namens o.a. Meerlanden, ACV, BAT, Saver, Afvalstoffendienst ’s-Hertogenbosch, Irado) die met ingang van 2023 voor het Afvalfonds de bedrijfsmatige gescheiden inzameling gaan uitvoeren. Ook is een samenwerking met het tech-platform Seenons aangegaan om ook andere afvalinzamelaars de mogelijkheid te geven om de kosteloze inzameling van verpakkingen uit te voeren in opdracht van het Afvalfonds.


    Met ingang van 2023 wijzigt de wet en gaat het Afvalfonds naast huishoudelijke inzameling ook gescheiden inzameling van drankenkartons en glazen en plastic consumentenverpakkingen van bedrijven organiseren en betalen. Het gaat dan bijvoorbeeld om drinkpakjes, plastic snoeppapiertjes, chips-, en snoepzakjes, glazen verpakkingen bij o.a. kantoren, basisscholen en winkels. Vanaf 1 januari 2023 wordt dit gescheiden verpakkingsmateriaal kosteloos ingezameld. Hiervoor zijn Afvalfonds en Nedvang in gesprek gegaan met een aantal afvalinzamelaars om een start te maken met het systeem. Er zijn meer inzamelaars met interesse. Logistieke partijen door heel Nederland die nog mee willen doen aan deze inzameling, kunnen zich melden via het Seenons-platform.

     

    Hester Klein Lankhorst, algemeen directeur Afvalfonds: ‘Ik kijk uit naar de samenwerking, dit is een volgende stap in het scheiden van bedrijfsmatig verpakkingsafval. Deze verpakkingen gingen vaak mee met het restafval en werden dan niet altijd gerecycled. Met deze inzameling kunnen nog meer verpakkingen worden gerecycled. Wij werken dagelijks samen met alle partijen in de verpakkingsketen aan een toekomst waarin steeds meer verpakkingsafval weer grondstof wordt. Elke verpakking telt!.’

     

    Loket geopend

    Tot 18 mei dit jaar konden alle KWD-bedrijven en scholen in Nederland zich inschrijven bij het loket ‘Afval Goed Geregeld’ om verpakkingsafval (PD en/of glas) vanaf volgend jaar gescheiden te laten inzamelen. Als het systeem eenmaal draait volgend jaar, wordt het aanmeldloket weer geopend zodat meer organisaties zich aan kunnen melden.

     

    Verpakkingen goed scheiden

    Medewerkers, leerlingen, bezoekers etc. kunnen hun plastic verpakkingen en drankenkartons scheiden. Op scholen bijvoorbeeld pakjes schoolmelk en plastic verpakkingen van etenswaren die de kinderen meekrijgen van thuis. De kosten voor inzameling en transport en alle stappen daarna, zoals de sortering en recycling, neemt het Afvalfonds voor haar rekening. Nedvang verzorgt met de contractpartners de uitvoering ervan. Zo kunnen meer gescheiden afvalstromen van goede kwaliteit opgehaald worden. Dit is belangrijk om de recycledoelstellingen te halen en daardoor bij te kunnen dragen aan een circulaire economie. Er wordt gehoopt dat het een stimulans is voor steeds meer bedrijven om te gaan scheiden.

    Gerelateerde artikelen

    ‘Afval scheiden al jaren verplicht, maar bedrijven weten het niet’

    Inzamelsysteem levert recycling op én kostenbesparing voor scholen en bedrijven

    Circulaire proeftuin: kennisuitwisseling vanuit eigen expertise

    Add A Comment

    Comments are closed.

    Laatst toegevoegd

    Digitalisering en circulariteit: een synergie met potentie

    Van leerling tot meester

    Vereenvoudig het opsporen van risico’s in de supply chain

    Zo zit het met de directiebeoordeling, deel 1

    Vacatures

    Quality & Health Assistant

    23 april 2025

    Arbocoördinator

    22 april 2025

    Preventiemedewerker

    22 april 2025

    Kwaliteit in Bedrijf is hét platform voor organisatieontwikkeling in Nederland en België

    Copyright 2023 Alcedo Media / Kwaliteit in Bedrijf.

    Kennispartners
    • Kennispartner worden van Kwaliteit in Bedrijf?
    • Onze partners
    Over Kwaliteit in Bedrijf
    • Inloggen
    • Lid worden
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Service & contact
    • Privacy policy

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.