Close Menu
    Nieuw

    Bekostiging van domeinoverstijgende samenwerking in de zorgverlening is nog vaak lastig

    31 mei 2024

    Nieuwe ISO-norm moet bijdragen aan vertrouwen in AI

    15 april 2024

    Vooruitzicht sectoren: Bouw krimpt, IT-sector groeit sterk

    11 april 2024
    LinkedIn
    • Nieuwsbrief
    • Digitaal magazine
    • Inloggen
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    • Home
    • Artikelen
    • Nationale Verbeterdag
    • ISO boek
    • Magazines
    • Vacatures
    • Partners
      • Overzicht partners
      • Ook partner worden?
    • Lid worden
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    Home / Mammoet implementeert innovatief 360 graden-veiligheidssysteem
    Nieuws

    Mammoet implementeert innovatief 360 graden-veiligheidssysteem

    Camera-installatie van mobiele kranen waarschuwt bestuurders voor gevaren op locatie
    18 maart 2024Geen reacties2 Mins Read
    Share
    LinkedIn Facebook Twitter WhatsApp Email

    Mammoet werkt samen met Rietveld, specialist op het gebied van wagenparkbeheer en voertuig- en machineveiligheidssystemen, aan een gezamenlijk project om chauffeurs en weggebruikers te beschermen wanneer mobiele kranen bewegen en manoeuvreren.

     

    Het project combineert drie verschillende veiligheidstechnologieën en is in opdracht van Mammoet uitgevoerd om haar klanten te ondersteunen bij het voldoen aan strengere veiligheidsvoorschriften. Op dit moment worden er tests uitgevoerd op een van de nieuwe Liebherr LTM 1070-4.2 70t mobiele kranen.
     
    Het drielaagse systeem omvat het OmniVue 360°-camerasysteem van Rietveld. Met behulp van een combinatie van camera’s die op het chassis van de kraan zijn geïnstalleerd, genereert het real-time first- en third-person beelden van het voertuig. Dit geeft de chauffeur een volledig 360°-beeld van zowel binnen als buiten de cabine, zodat hij kan zien wat voetgangers en andere weggebruikers zien.
     
    De tweede laag voegt een reeks sensoren toe die mensen en obstakels detecteren binnen een instelbare veiligheidsstraal rond de kraan. Wanneer de sensoren een potentieel gevaar detecteren, waarschuwt een akoestisch signaal de bestuurder. Een LED-waarschuwingspaneel geeft ook het gedeelte van de kraan weer waar de beweging werd gedetecteerd.
     
    De laatste laag, de ‘Halo’, tekent een lichte grens op de vloer rond de kraan, waardoor de mensen in de buurt een duidelijke visuele indicatie krijgen van de veilige zone eromheen. Dit is vooral belangrijk op locaties waar gehoorbescherming vereist is. De begrenzing kan handmatig worden in- en uitgeschakeld en is zo ingesteld dat deze automatisch wordt uitgeschakeld wanneer een bepaalde snelheid wordt bereikt.
     
    Ferdi Kivanc, projectcoördinator EMD bij Mammoet: ‘Door deze drie systemen te combineren, zal Mammoet de veiligheid verbeteren, ongevallen en schade minimaliseren en kraanmachinisten meer vertrouwen geven om veiligere werkomgevingen te creëren. We zien dit als een uitgebreid systeem dat niet alleen de veiligheid van kranen zal verbeteren, maar ook de opleiding van operators in de toekomst. De eerste tests zijn veelbelovend en ik ben erg trots op de resultaten.’

    Frank Kanters, accountmanager bij Rietveld, voegt toe: ‘Toen Mammoet ons benaderde met wat het wilde bereiken, waren we verheugd om onze expertise aan te bieden. Door samen te werken met de ingenieurs om de integratie van onze botsingspreventietechnologieën te testen, hebben we iets unieks gecreëerd op het gebied van kraanveiligheidsoplossingen. We kijken ernaar uit om het systeem verder te ontwikkelen en door te gaan naar de uiteindelijke uitrol.’

    Gerelateerde artikelen

    Uitdagingen en kansen voor ISO 45001-gecertificeerde organisaties

    Anja Vijselaar nieuwe voorzitter van de Veiligheidsladder

    Meer dan 2000 slachtoffers arbeidsongeval

    Add A Comment

    Comments are closed.

    Laatst toegevoegd

    Cybercrimineel slaat 14 procent MKB-ers knock-out

    COEN-enquête: ondernemersvertrouwen omlaag door verslechterde economische verwachtingen, personeelstekort blijft de grootste belemmering

    Digitalisering en circulariteit: een synergie met potentie

    Van leerling tot meester

    Vacatures

    Manager Kwaliteit, Veiligheid & Duurzaamheid

    14 mei 2025

    Quality & Health Assistant

    23 april 2025

    Arbocoördinator

    22 april 2025

    Kwaliteit in Bedrijf is hét platform voor organisatieontwikkeling in Nederland en België

    Copyright 2023 Alcedo Media / Kwaliteit in Bedrijf.

    Kennispartners
    • Kennispartner worden van Kwaliteit in Bedrijf?
    • Onze partners
    Over Kwaliteit in Bedrijf
    • Inloggen
    • Lid worden
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Service & contact
    • Privacy policy

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.