• Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Digitaal magazine
  • Inloggen
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Digitaal magazine
  • Inloggen
Lid worden
  • Home
  • Nationaal Onderzoek QHSE
  • Nationale Verbeterdag
  • ISO boek
  • Magazines
  • Vacatures
  • Partners
    • Overzicht partners
    • Ook partner worden?
  • Home
  • Nationaal Onderzoek QHSE
  • Nationale Verbeterdag
  • ISO boek
  • Magazines
  • Vacatures
  • Partners
    • Overzicht partners
    • Ook partner worden?
Home / ‘Angst van bedrijven dat verduurzaming alleen geld kost onterecht’
Nieuws

‘Angst van bedrijven dat verduurzaming alleen geld kost onterecht’

18 januari 2022Geen reacties2 Mins Read
Share
LinkedIn Facebook Twitter WhatsApp Email

De meeste Nederlandse bedrijven hebben nog geen idee hoe ze duurzaamheid integreren in hun jaarverslag. Dat is vanaf volgend jaar voor bedrijven met 250+ werknemers wel verplicht. Bedrijven zijn vooral bang dat de rapportageplicht extra geld gaat kost zonder een garantie op het beoogde effect.

Maar dat is onzin, bedrijven die zich richten op een langetermijnwaardecreatie presteren beter dan bedrijven die alleen financiële winst voorop zetten. De transitie naar een nieuwe economie waarin maatschappelijk verantwoord ondernemen voorop staat kan zelfs financiële prestaties versterken. Denk aan de waarde voor klanten, financiers, potentiële medewerkers en andere stakeholders die steeds meer verwachten dat bedrijven hun verantwoordelijkheid nemen in de maatschappelijke transities.

Ook Blackrock concludeert dat de trend onomkeerbaar is en stelt dat bedrijven die investeren in langetermijnwaardecreatie daar verstandig aan doen. ‘Uiteindelijk zal dat het succes van een bedrijf bepalen’, schrijft ceo Larry Fink in zijn jaarlijkse brief aan bedrijven. ‘De vraag is, ondergaat u dit als leider of als een volger?’

Uiteindelijk draait het allemaal om leiderschap. Duurzaam ondernemen is niet makkelijk. Het vraagt lef en moed om het anders te doen. Maar uiteindelijk maak je je bedrijf toekomstbestendig.

Dit is een expertquote van Maria van der Heijden, MVO Nederland. Aanleiding hiervoor is het RTL Nieuwsbericht ‘Jaarverslag draait nog teveel om winst, niet om duurzaamheid’.

Gerelateerde artikelen

Lancering Jubileumboek ‘Duurzaamheid is kleur bekennen’ op Impact Fair 2024

SER: geef prioriteit aan uitvoering plannen duurzame maakindustrie

‘Verduurzaming en thuiswerken hoog op prioriteitenlijst bij professionals’

Add A Comment

Comments are closed.

Laatst toegevoegd

Audit je leveranciers eens wat meer en wees lekker egoïstisch!

ISO 9001 en ISO 14001: de laatste loodjes

Van bedrijfscontinuïteit naar maatschappelijke continuïteit

Ga met Symbol en LSSN mee op studiereis naar Japan

Vacatures

Quality Engineer

10 december 2025

KAM-coördinator

5 december 2025

Procesadviseur

24 november 2025

Kwaliteit in Bedrijf is hét platform voor organisatieontwikkeling in Nederland en België

Copyright 2026 Alcedo Media / Kwaliteit in Bedrijf.

Kennispartners
  • Kennispartner worden van Kwaliteit in Bedrijf?
  • Onze partners
Over Kwaliteit in Bedrijf
  • Inloggen
  • Lid worden
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
  • Service & contact
  • Privacy policy

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.