Close Menu
    Nieuw

    Bekostiging van domeinoverstijgende samenwerking in de zorgverlening is nog vaak lastig

    31 mei 2024

    Nieuwe ISO-norm moet bijdragen aan vertrouwen in AI

    15 april 2024

    Vooruitzicht sectoren: Bouw krimpt, IT-sector groeit sterk

    11 april 2024
    LinkedIn
    • Nieuwsbrief
    • Digitaal magazine
    • Inloggen
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    • Home
    • Artikelen
    • Nationale Verbeterdag
    • ISO boek
    • Magazines
    • Vacatures
    • Partners
      • Overzicht partners
      • Ook partner worden?
    • Lid worden
    Kwaliteit in BedrijfKwaliteit in Bedrijf
    Home / Week van de circulaire economie 1 t/m 6 februari
    Nieuws

    Week van de circulaire economie 1 t/m 6 februari

    28 januari 2021Geen reacties3 Mins Read
    Share
    LinkedIn Facebook Twitter WhatsApp Email

    Uit de eerste Integrale Circulaire Economie Rapportage van het Planbureau voor de Leefomgeving, blijkt dat Nederland amper minder grondstoffen gebruikt dan tien jaar geleden, terwijl het in 2030 de helft minder moet zijn. Het is noodzaak dat we in 2021 slimmer gebruik gaan maken van grondstoffen. Meer dan honderd pioniers uit diverse branches geven tijdens de Week van de Circulaire Economie het goede voorbeeld. Met online workshops, debatten en inspiratiesessies tonen zij van maandag 1 tot en met zaterdag 6 februari hoe de circulaire economie essentieel is in de aanpak van klimaatverandering en kans biedt voor innovatie, groei en banen.

    Voor de zesde keer dit jaar organiseert het Versnellingshuis de Week van de Circulaire Economie in samenwerking met het ministerie van Infrastructuur en Waterstaat. Vanwege corona ditmaal in digitale vorm. Centraal staan uitvindingen en producten waar zo weinig mogelijk nieuwe grondstoffen voor worden gebruikt en die na afloop worden hergebruikt. Voorlopers ontmoeten elkaar en starters krijgen concrete handvatten aangereikt om zelf aan de slag te gaan.

     

    ‘Een circulaire economie is cruciaal om onze klimaatdoelen te halen’, aldus demissionair staatssecretaris Stientje van Veldhoven. ‘Steeds meer organisaties en bedrijven laten zien dat circulair ondernemen een kans is om onze planeet leefbaar te houden, én winst is voor onze portemonnee en werkgelegenheid. Twee vliegen in een klap. Die potentie heeft circulair ondernemen, en dat wil ik op veel meer plekken benutten.’

     

    Nederland koploper in circulariteit

    ‘Stoelen gemaakt van hennep en biohars, schoonmaakmiddelen uit sinaasappelschillen, modulaire keukens, printmateriaal uit rioolwater en circulaire treinstations. Dit zijn enkele voorbeelden die dit jaar een podium krijgen tijdens de Week van de Circulaire Economie’, aldus Antoine Heideveld, medeoprichter van het Versnellingshuis. ‘De talloze uitvindingen laten zien dat Nederland zich actief bezighoudt met circulair ondernemen. We behoren niet voor niks tot de koplopers in circulariteit. Dat inspireert. Door onze kennis met elkaar te delen werken we samen naar het klimaatdoel van 2050.’

     

    Aftrap: Nationale Conferentie Circulaire Economie

    De Week van de Circulaire Economie start op 1 februari in Den Haag met de Nationale Conferentie Circulaire Economiein digitale vorm. Tijdens de opening gaat demissionair premier Mark Rutte in gesprek met jongeren over circulaire economie, strijden zes veelbelovende bedrijven, publieke instellingen en personen om de Circular Awards 2021, en geeft demissionair staatssecretaris Stientje van Veldhoven het startsein voor de nationale hackathon. Studenten van mbo’s, hbo’s en universiteiten werken een week lang aan circulaire vraagstukken vanuit de praktijk.

     

    Bekijk voor meer informatie het programma van de Week van de Circulaire Economie.

    Gerelateerde artikelen

    Circulaire proeftuin: kennisuitwisseling vanuit eigen expertise

    Nieuwe tender KIA Circulaire Economie geopend

    Nederlandse impactfinanciers investeren € 1,5 miljoen in United Repair Centre

    Add A Comment

    Comments are closed.

    Laatst toegevoegd

    Cybercrimineel slaat 14 procent MKB-ers knock-out

    COEN-enquête: ondernemersvertrouwen omlaag door verslechterde economische verwachtingen, personeelstekort blijft de grootste belemmering

    Digitalisering en circulariteit: een synergie met potentie

    Van leerling tot meester

    Vacatures

    Adviseur kwaliteit dienstverlening

    11 juni 2025

    Manager Kwaliteit, Veiligheid & Duurzaamheid

    14 mei 2025

    Quality & Health Assistant

    23 april 2025

    Kwaliteit in Bedrijf is hét platform voor organisatieontwikkeling in Nederland en België

    Copyright 2023 Alcedo Media / Kwaliteit in Bedrijf.

    Kennispartners
    • Kennispartner worden van Kwaliteit in Bedrijf?
    • Onze partners
    Over Kwaliteit in Bedrijf
    • Inloggen
    • Lid worden
    • Nieuwsbrief
    • Adverteren
    • Service & contact
    • Privacy policy

    Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.