Op zoek naar kennis en inspiratie binnen jouw vakgebied? Ontvang onze artikelen in je mailbox. Schrijf je hier in voor onze nieuwsbrief.

  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Digitaal magazine
  • Inloggen
  • Adverteren
  • Nieuwsbrief
  • Digitaal magazine
  • Inloggen
Lid worden
  • Home
  • Nationaal Onderzoek QHSE
  • Nationale Verbeterdag
  • ISO boek
  • Magazines
  • Vacatures
  • Partners
    • Overzicht partners
    • Ook partner worden?
  • Home
  • Nationaal Onderzoek QHSE
  • Nationale Verbeterdag
  • ISO boek
  • Magazines
  • Vacatures
  • Partners
    • Overzicht partners
    • Ook partner worden?
Home»Nieuws»Optimisme technische bedrijven overstijgt coronacrisis
Nieuws

Optimisme technische bedrijven overstijgt coronacrisis

29 maart 2021Geen reacties2 Mins Read
Share
LinkedIn Facebook Twitter WhatsApp Email

De technische branche kijkt positief uit naar 2021. Ruim de helft (51%) van de technische bedrijven verwacht dat in 2021 de omzet van zijn organisatie gaat stijgen. Daar staat slechts 8 procent tegenover die een daling verwacht. Dit blijkt uit de TechBarometer, een onderzoek uitgevoerd door ROVC, partner in trainingen en opleidingen voor technisch Nederland. Ruim 700 respondenten uit de technische branche geven in het rapport antwoord op vragen over markt-, HR- en opleidingstrends binnen de techniek.

Uit de resultaten blijkt dat de coronacrisis ook zijn sporen heeft achtergelaten in de technische branche. In 2020 zag 27 procent de omzet stijgen, bij 32 procent is de omzet gedaald. Het jaar ervoor, in 2019, steeg de omzet nog bij meer dan de helft (55%) van de bedrijven en zag slechts 9 procent een omzetdaling. Om toekomstige doelstellingen te halen, is ruim twee derde (69%) van plan om werkprocessen te optimaliseren. Zo kunnen bijvoorbeeld kosten worden bespaard. Andere populaire maatregelen die getroffen worden om doelstellingen te behalen, zijn het opleiden van medewerkers (50%) en het uitbreiden van producten of diensten (26%).

 

Personeelstekort belemmert organisatiegroei

Een meerderheid (54%) vindt het tekort aan technici de belangrijkste ontwikkeling binnen de branche. Bijna vier op de tien (37%) denkt tevens dat dit kwantitatieve tekort zal zorgen voor een stagnerende groei van de organisatie.
John Huizing, directeur ROVC: ‘Ondanks dat de coronacrisis ook de technische sector geraakt heeft, blijft optimisme de boventoon voeren. Tegelijkertijd zijn er zorgen over het blijvende personeelstekort, wat de groei van organisaties kan beperken. Het opleiden van personeel biedt hiervoor uitkomst. Door middel van korte trainingen of cursussen kunnen mensen snel functioneel inzetbaar zijn, ook als ze nog geen eerdere technische ervaring hebben. Daarnaast kan bijscholing van huidige technici helpen om hen, en daarmee de technische bedrijven, in staat te stellen om mee te bewegen met ontwikkelingen binnen de branche. Dat is cruciaal om een positief bedrijfsresultaat te waarborgen en draagt bovendien bij aan de Nederlandse economie, die al genoeg onder druk staat door de coronacrisis.’

Add A Comment

Comments are closed.

Laatst toegevoegd

Van controle naar sturing: hoe je inspeelt op ISO 9001 en ontwikkelingen richting 2026

‘Het ligt niet aan de AI’ – de ongemakkelijke waarheid over AI-implementatie

De infantilisering van kwaliteit

En nu gaat ie stuk…

Vacatures

Specialist Veiligheid & Gezondheid

30 juni 2026

Beleidsadviseur Security & Businesscontinuïteit

19 juni 2026

Quality Engineer

10 december 2025

Kwaliteit in Bedrijf is hét platform voor organisatieontwikkeling in Nederland en België

Copyright 2026 Alcedo Media / Kwaliteit in Bedrijf.

Kennispartners
  • Kennispartner worden van Kwaliteit in Bedrijf?
  • Onze partners
Over Kwaliteit in Bedrijf
  • Inloggen
  • Lid worden
  • Nieuwsbrief
  • Adverteren
  • Service & contact
  • Privacy policy

Type above and press Enter to search. Press Esc to cancel.